Kandidátská řeč | Rumové citáty
Rok 2007: Silvestr v Mariánské | Masopust | Jeseníky | Ples Mladiny | Pražský půlmaraton | Lipový bál | Čundr | Pražský maraton | Babylon | Indiánský tábor | Berounka | Triatlon | Třemošenská sedmička | Presidentský běh | Dráždivý maratón | Halloweenský lampioňák | Kam běžíte?! | Dámská jólka | Silvestr v Mariánské 2

Silvestr v Mariánské 27.12.2006-1.1.2007

Akce byla zorganizována v minutě takřka poslední, neboť k majiteli původně přislíbeného nového penzionu v Potůčkách zřejmě přitekly mediálními kanály informace o skupince rumových maniaků z Plzně a místo aby čestně vycouval v oprávněné obavě z bujaré kolaudace, podnikl několik ubohých a nutno říci marných pokusů odradit nás údajnou absencí postelí či kuchyňského zařízení. Když nezabraly jemné náznaky, sáhl po tvrdším kalibru a vlastní hlavou rozmlátil ústřední vytápění, jen aby zbytek jeho majetku zůstal uchován dalším generacím. Za to, že jsme neskončili na umcaca kdesi v plzeňském okolí vděčíme jen Kačence W., která již byla přislíbila příbytek svých rodičů hordě mladých Hunů a nesnesla pomyšlení, že by orgiím přihlíželi i staříci. Její otec tak v zoufalství zahltil mailové schránky všech horských kůč, barabizen a kolen a neuvěřitelné se stalo skutkem - stali jsme se prvními hosty chaty Na sluníčku po jejím převzetí novými majiteli. Pravda, topení začalo hřát až v den našeho odjezdu, čerstvě vybalené povlečení bylo poddajné jak dubové fošny a pražský lišák provozní byl schopen prodávat silvestrovské chlebíčky 10 dolarů za kus, ovšem jinak zde bylo velmi útulno a měli nás myslím i rádi, zejména pak díky Hynkovi a Jitce. Kytara, klarinet, housle, Štefloj´c valcha a pochopitelně i náš neodolatelný zpěv doprovázený úchvatnými tanečními kreacemi byly vítaným oživením vystoupení místní skupiny Tuláci, ze kterého se muzikanti mátořili až do příštího Silvestra. Nutno říci, že byli mezi námi i tací, kteří přes den nevytáhli paty ani nic jiného z postele a jen za svitu luny vycházeli s hudebními nástroji bavit společnost. Omlouvali jsme to čerstvostí známosti, ale pro spolubydlící byl pocit celodenního kazišuka velmi frustrující. Sněhu jsme si té zimy věru moc neužili. Jeden den jsme promrhali pozorováním vlastních dětí, jak se pokouší zmrzačit se na bobech na jakési dřevěné konstrukci podobné skokanskému můstku a druhého dne jsme na vesměs vypůjčených běžkách podnikli takřka ilegální výlet na území schenkenského prostoru. Pak už sníh roztál a vytvořil se tak pěkný prostor pro nerušenou konzumaci rumu a piva, které bylo každý den po sudech doplňováno nově příjezživšími. Otužilí pracháči podnikli výlet do nedalekého příhraničního bazénu, ale nemaje tvrdé měny na erotické masáže přivezli si jen podchlazené děti, plíseň nehtových lůžek a žízeň. Nejdůležitějším aktem však bylo závažné rozhodnutí přejít od nevázaného mladického chlastání rumu po litrech k zodpovědnému a organizovanému klubovému životu. Dne 30.12.2006 tak došlo k neoficiálnímu založení sportovně- alkoholického spolku Rumning klap, přičemž o podmínkách členství, organizaci, financích, dresech, hymně apod. byly vedeny nekonečné diskuse po celý příští rok.


Zpět ...

Masopust 17.2.2007 (volně prolnutý s hasičským bálem)

Masopustní rej se sestával z přípravné fáze Na Parkánu, odpoledního průvodu Plzní se zastávkami v kolemstojících hospodách s nechutně drahým rumem, dokončení průvodu v osamocení, zabijačkové hostiny na mrazu, maškarního reje v poloprázdném Pekle a následného zakončení na hasičském bále v Záluží. V paměti utkvělo několik silných momentů., kupř. kterak Mělník asi coby stoprvní nakopl masopustního koně a málem se porval s jeho zadkem, jak jsme coby jediné nenajaté maškary vyhráli cenu za nej masku, jak jsme se potkali s Adonisovým dospělým synem, jak Radek ohrozil bezpečnost sálu i přísálí vytrvalým hučením do sličné ostrahy atd. Že jsme ve svém stavu dorazili takřka v pořádku do Záluží považuji dodnes za jeden velký zázrak, za ten druhý pak skutečnost, že nás v  prostěradlech a s s obřími hlavami požárníci ze svého reprezentativního plesu nevyrazili okamžitě poté, co jsme dorazili, a dokonce skousli i spartakiádní a jiná vystoupení, odehrávající se většinou nejen na parketu, ale hlavně dole na parketách.


Zpět ...

Jeseníky 26.2.2007

Pěkný lyžařský pobyt, pominu-li skutečnost, že celá Česká republika se potýkala s totálním nedostatkem sněhu, a tak jsme byli na svahu asi jen dvakrát. Nicméně vše jsme si vynahradili bohatým kulturním programem. V jeskyni jsme poněkud znervóznili mladičkou průvodkyni, když jsme za každým jejím sdělením opakovali táhlé ´Aháááá´,ve sklárně jsme poskytli nejen chlapcům ojedinělou příležitost vyfoukat si vlastní koule. Paní domácí byla družná, posléze až příliš družná a následně lehce nervní, zvlášť poté, co nám neprozřetelně zapůjčila vlastní krb k přípravě pstruhové hostiny, kterou jsme netradičně oslavili Standovy narozky. Radek mohl sledovat nevšední televizní přenos běžeckého závodu Kateřiny Neumannové, která konečně světu prozradila, kdo je otcem jejího dítěte. Poblíž Zlatých Hor jsme viděli kromě kvetoucího devětsilu a umělých vodních mlýnů i potok údajně tekoucí do kopce a závěrečný nákup festovního 40% rumu Zlatokop nelze ohodnotit jinak, než jako jednoznačný úspěch!


Zpět ...

Ples Mladiny 17.3.2007

Rozbitý kočárek


Zpět ...

Pražský půlmaraton 24.3.2007

Vlající alobaly, fandění v maskách


Zpět ...

Lipový bál 20.4.2007

Kosťtův úraz


Zpět ...

Čundr 28.4.2007


Zpět ...

Pražský maraton datum


Zpět ...

Babylon datum

Válení na koupališti, Trhanov, pizzerie,léčitelka, stříhání nůžkami na papír


Zpět ...

Indiánský tábor datum


Zpět ...

Berounka 22.8.2007 - 26.8.2007

Ukradené auto,


Zpět ...

Triatlon 22.9.2007


Zpět ...

Třemošenská sedmička 6.10.2007

Boby coby jediný chlap, za námi už balili stanoviště, Vojta v močůvce, zmrzlinový pohár k pivu zdarma v hospůdce U pumpy


Zpět ...

Presidentský běh 13.10.2007 (diplom , pozvánka)

Vichr z hor, špatné značení, kosa,


Zpět ...

Dráždivý maratón datum


Zpět ...

Halloweenský lampioňák datum


Zpět ...

Kam běžíte?! 17.11.2007

Hippie, ztracené vlasy


Zpět ...

Dámská jólka 14.12.2007

Rychlý Lambrusko, anonymní Petra, rozdávání dárků na x-tý pokus, lití olova, krájení jablka, přesun do 21, Tiffanyho lampa


Zpět ...

Silvestr v Mariánské 2 27.12.2007-1.1.2008

Benzín, kosa, kombiné, Room-dance, dražba vodafon ministrova útrata 3700 za večer, hadr, vystoupení v plavkách, Z rumu zrozené a Blizna, bazén, Evino auto


Zpět ...

Kandidátská řeč

Proč jsem tím nejlepším kandidátem na presidenta Rumning Clubu

Mě, Míru Melnyka, vybrali mí milí přátelé z Rumning Clubu do funkce presidenta RC z mnoha pádných důvodů. Zde si dovoluji předložit některé z nich. Narodil jsem se na severu, Most je totiž centrum inteligence. Díky svým rodičům a věru možná i bratrům jsem vyrostl v nadprůměrného jedince. Zavrhl jsem studium průmyslovky a věnoval se humanitním vědám na gymnásiu v Bílině. Již od útlého mládí jsem se snažil podobat svým velkým vzorům, ideovým obrům, jakými byli kupříkladu Rumcajs, Trautrumberk, Rumburak, Brumbál a Harry S. Truman.

Jelikož jsem svým povahovým založením rumantik, obdivoval jsem se všem živým tvorům na Mostecku, zejména pak tygrům, zubrům, lemurům a škvorům.

Na universitě jsem se věnoval oboru možná nepříliš zábavnému, ale zato jsem měl dost prostoru mimo školu věnovat se hře na kytaru, mandolínu a rumba koule. Hudbě se nyní věnuji pouze pasivně. Na svém CD RUMu často naslouchám pěveckým chórům, převážně sborům mladých chlapců ( Norům, Irům a Maorům). Naopak nesnáším operu, metal a Evu s Vaškem.

Neboť jsem byl v mládí trochu trumbera, oženil jsem se poměrně pozdě. Manželka často pere drum drum drum, až se třese celý dům a díky jejím pleteným svetrům zdatně odolávám větru, mrazu i vichřicím. Domnívám se, že se svou chotí patříme ke šťastným párům, i když díky jejím rozmarům občas beru morfium.

První dceru máme již v tanečních, druhou dceru miluje Ruml a náš syn se jen díky tuhému odporu mé manželky nejmenuje Ruman.

Má práce mě velice uspokojuje, v oblibě mám služební cesty do Českého Krumlova, Rumburku a zejména pak do Rumunska, kde mi naslouchá odborné fórum.

Nebojím se však ani fyzické práce, umím opravit pneumatiky zn. Barum, tu a tam vytáhnu i sekeru, motyku či krumpáč. A to je pak šrumec!

To vše se odráží i v mém luzném zjevu – jsem bezesporu mimořádný muž. Mým tělesným tvarům není co vytknout - hlava tvaru melounu, ve tváři ruměnec, též auru mám v pořádku.

- Vyhýbám se barům a hru mariáš nehraji, i kdybych měl ruku plnou trumfů.
- Jsem imunní vůči plným tvarům a nestydatým otvorům prodejných žen.
- Nikdy se nenechám zkorumpovat, i když neříkám ne věcným darům.
- Zbuduji centrum pro zmrzačené sportovce.
- Najdete ve mně oporu, moudrost a slibuji, že vás dovedu k dalekům obzorům!
- Svým hlasem pro mě posloužíte dobru, míru, mě a rumu!

RU MELNYKA NA HRAD!!!


Upozornění: Tento text využívá čtenářova podprahového vnímání a může vyvolat těžkou závislost na jistém druhu alkoholického nápoje!
Zpět ...

Rumové citáty

Dostaneš-li žízeň podrž rumu přízeň.

Nikdy nepláču nad rozlitým mlékem, ale nad rozlitým rumem se slzám neubráním.

In rumo veritas.

Kam běžíte???
(17.11.2007)

Rum do domu, bůh do domu!!

Únava, křečové žíly?
Alpa - nápoj božské síly!

Kdo se během unavíš, francovkou se zotavíš!

Jest vítězem každý ten, kdož stráví s rumem tento den!

Chceš být frajer pro ženský?
Pij pouze rum tuzemský.

Každý soudný tvor pije vichr z hor.

Svaly tuž. Rumu služ!

Pohyboval se tak rychle, že chvílemi málem běžel.

Každý moudrý tvor pije semafor!

Není důležité zvítězit, ale vyhrát!

Pro pevný krok rum nebo grog!

Vezmi to jako potěšení, a je to potěšení!
Ber to jako utrpení, a je to utrpení!

Chceš být první, drahoušku?
Pij rumu doušek po doušku!

Byl by holý nerozum nedáti si v cíli rum!

Každá správná nevěsta přidává rum do těsta.

I ti poslední mají právo opít se jako první!

Návod k domácímu štěstí:
Otci rumu, dětem tresti!


Zpět ...